Hřích

Anna | 05.02.2015

Zdravím, mám dotaz a zatím jsem na něj nikde nenašla odpověď. Chápu, že (hodně jednoduše řečeno) když člověk provede něco špatného a později toho lituje, tak že mu může být odpuštěno. Jak je to ale s tím, když udělá něco špatného - ví, že je to špatné, trápí ho, že je věc kterou udělal špatná a přesto nedokáže litovat právě toho konkrétního činu?
Uvedu příklad: Zabiju. Vím, že zabít je špatné. Ale také vím, že když onoho člověka nezabiju, zemřou moje děti a všichni moji příbuzní. Lituju toho, že "zabít" je hřích, ale přesto vím, že nikdy nebudu litovat toho, že jsem to udělala. A vím, že bych vždy volila stejně. Jak se můžu zpovídat z něčeho takového? to přece nelze, nebo ano? Jak mohu Boha prosit o odpuštění, když hříchu nelituji...
Já ve své pozici nerozmýšlím zda zabiju nebo nezabiju, moje nerozhodnost se vztahuje k něčemu snad "lehčímu" ale chtěla jsem najít nějaký jednoduchý příklad na kterém vysvětlit svou životní situaci. Doufám, že je můj dotaz alespoň částečně srozumitelný a předem děkuji za odpověď :)

Přidat nový příspěvek