Re: Víra, čemu věřit

majkl | 22.01.2012

ahoj Marku,

bibli mám přečtenou celou a křesťanství mi jako jediné dává celistvý obraz světa a odpověď na otázky. ověřil jsem si její pravdivost jako pravdivost dokumentu, který dává lidem zprávu o Bohu.

ateismus jsem zavrhl, je to víra, že Bůh neexistuje. víra říkám záměrně, protože důkazy proti Bohu jsou nepodložené, jakkoliv se to snaží lidé podávat jako fakt.
pokud nevěřím ve vyšší inteligenci, která stvořila svět s nějakým záměrem, život nemá smysl. jsme výtvorem náhod, statistiky. z jednodušších organismů vznikly složitější a složitější. to je podle mne panečku víra. když se člověk podívá kolem sebe, věci se rozpadají, vše spěje k zániku, k rozkladu. pouze princip živých organismů je k tomuto v protikladu, do jisté míry. ateisté nemají skutečný smysl života, protože k němu nyní obecně přijímaná teorie evoluce nevede. proč také - jen si s námi pohrála příroda a proto jsme tu. evoluce nedává člověku žádnou hodnotu, žádné absolutní morální zásady. po nás přijdou lidé rozumnější a vyspělejší. proč by zrovna mé bytí mělo být něčím smysluplným...

naproti tomu bible říká, že každý člověk je pro Boha cenný. smyslem našeho bytí je seznamovat se s principy božího království. připravovat se na setkání s Bohem. po smrti existuje nebe i peklo (nebe - Boží přítomnost; peklo - Boží nepřítomnost).

ad absolutní morální principy: odkud víme, že nekrást je protizákonné? jen proto, že to kdysi někdo prosadil? když mi na to nikdo nepřijde, je to tedy přijatelné, krást? proč bych neměl nikoho okrást, když tím pádem budu bohatší a "silnější" a mé přežití bude pravděpodobnější, podle evoluční teorie?

Přidat nový příspěvek