Jak můžu milovat Boha?

Iveta | 22.05.2012

Dobrý den, jsem členkou Církve Bratrské a i tak mám dotaz, na který nevím koho se zeptat (což je samo o sobě smutné). Jsem odchovaná křesťanstvím, ve svých cca 14 letech jsem se obrátila a nechala pokřtít, leta jsem byla členkou chválicí skupinky, pomáhala v besídce apod. Manžela jsem si vybrala také věřícího, svůj vztah jsme z počátku intenzivně prožívali jako boží vůli. Je to asi šest let, co jsem začala mít deprese. Nechápala jsem. Vždyť jsem se tolik modlila a tolik prosila Boha, abych je neměla. Nic mi nepomáhalo - rozhodně mi prosím nepište názory jako, že i deprese je nemoc - já to vím - všechno jsem se snažila si jasně odůvodnit, abych mohla Boha dál milovat, i když mě v depresích nechal několik dlouhých let. Bylo mi tak zle, že jsem se nůžkami řezala do nohou a rukou, jen aby ta fyzická bolest alespoň na chvilku přehlušila tu psychickou - ta fyzická byla prostě menší zlo. Chtěla jsem spáchat sebevraždu - nedalo se to snést, ale pak jí spáchal jeden můj kamarád. Rozhodla jsem se to řešit (hlavně mi prosím nepište, že Bůh dopustil jeho sebevraždu, abych si já něco uvědomila - protože to bych ho musela nenávidět). Několik let jsem se léčila na psychiatrii, brala antidepresiva a dnes je mi o poznání líp. Nedovedu si ale vysvětlit, jak někdo dobrotivý a laskavý hodí lidi do tak příšerného světa, a pak si je ještě nárokuje - aby se k němu vraceli - za co? Za to že nám tak ublížil? Život není zas tak velký dar, jak všichni v církvi říkají - co když o něj nestojím? A ani nemám podle něj právo si ho vzít? Navíc dle křesťanství půjdu do "pekla" (je to divné slovo - ale nevím jak jinak to napsat), když budu hřešit a nebudu ospravedlněna skrze Ježíše Krista? Takže Bůh nás hodí do šíleného světa, plného hříchu a bolesti, udělá nás z podstaty hříšné a pak nám to vyčítá? Načež sem pošle milostivě svého syna, aby nám zpětně pomohl, ale jen když se k němu vrátíme? A proč bych to tedy měla dělat? Vždyť to on nás sem hodil do hříchu. Jestli je "peklo" místo bez Boha, není pak lepší než nebe? Proč být na věky s někým, kdo mi nedá jinou možnost, než hřešit, nechá mě trpět a pak mi to vyčítá? Moc děkuji za odpověď.

Přidat nový příspěvek