Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bůh a vraždění

Lord CALIBR - Calibr Corp. | 17.12.2012

Prosím, neřešte teď na chvíli to co se píše v Bibli. Daleko logičtější je řešit, jak s těmito texty zacházeli lidé a poučit se z jejich chyb. Nesnažte se správně vyložit ty texty, snažme se diskutovat o tom, zda je moudré uctívat náboženství, které od chvíle svého vzestupu ( poopravuji svůj dřívější názor), tedy od konce jeho pronásledování využívalo (až do nedávna) hrubou sílu, vraždění, krádeže a pálení vědeckých knih, popírání naprosto logických fyzikálních a vědeckých faktů.

Rád bych od Vás - křesťanů, slyšel názor na tyto historická fakta :
Začneme "čerstvou" historií - 1 - Pius XII.
Byl tichým podporovatelem nacismu a s tím spojeným vražděním židů. Nevyslovil otevřený nesouhlas, naopak poslal Hitlerovi blahopřání ke zvolení kancléřem. Jeho postoj k Německu asi nejlépe vyjadřuje tento text: "Vždy jsme milovali Německo, kde jsme mohli strávit léta svého života, a milujeme je teď mnohem víc. Radujeme se z velikosti, rozmachu a blahobytu Německa, a bylo by špatné tvrdit, že si nepřejeme vzkvétající, velké a silné Německo." Vatikánskou banku I.O.R. založil v roce 1942, v době vrcholícího holocaustu.
Chorvatský masový vrah Pavelić informoval papeže o svých krvavých čistkách v koncentračním táboře Jasenovac. Od všech spojeneckých vlád přicházely papeži protestní dopisy. Mlčel ke všemu, i k zatýkání židů v Itálii, i když byl vystaven naléhání ze všech stran.
Ateistický komunismus pro něj znamenal větší nebezpečí, než nacismus se všemi jeho hrůzami, které viděl na vlastní oči.
JAKÝ JE VÁŠ NÁZOR ?
2-Pavel VI.
Byl nemilosrdný pronásledovatel kacířů. Podle jeho názoru si inkvizice počínala příliš mdle. Vinou jeho nelidské přísnosti nabyla inkvizice strašné pověsti. Nikde na světě nebyly vynášeny strašnější a hroznější rozsudky. Je znám jeho výrok: „Kdyby můj vlastní otec byl kacíř, vlastnoručně bych snášel dříví, abych ho mohl dát upálit.“ Tomuto papeži vděčí církev za seznam zakázaných děl a spisů.
Váš názor ?
3-Zavraždění Giordana Bruna, Zavraždění Jana Husa atd...
4- Mé vlastní postřehy - a) Nepíše se v křesťanských textech, že "bůh si každého stvořil, jakého ho chtěl mít a že každého miluje BEZ ROZDÍLU--- Proč tedy církev nepodporuje homosexuály ??
b) jestli-že stvořil každého k obrazu svému, proč tedy někdo kdo byl stvořen bohem ( a dokonce mu slouží jako kněz ), znásilňuje ve jménu boha malé děti, chlapce a dívky, ???

Předem děkuji za odpověďi

Přidat nový příspěvek